Sözlü Bildiriler Hakkında;

ü Sunumlar ilgili yazarlar tarafından İngilizce veya Türkçe sunulacaktır. Tüm sunumlar kongre programında verilen sıraya göre sunulacaktır. Programda sunulmayan bildiriler, bildiri kitabında yayınlanmayacaktır.

ü Sözlü sunumlar için verilen süre toplam 15 dakikadır (sunum için 10 dakika ve tartışma için 5 dakika). Kongre işleyişi ve akış açısından, verilen zamana özen gösterilmesi gerekmektedir.

ü Sunumlarda çalışmanın amacı, materyal ve yöntem belirtilmeli ve sunumun önemli bir kısmı bulguları, tartışma ve sonucu içermelidir.

ü Sunumlar kongre programına uygun olarak yapılacak ve değişiklik yapılmayacaktır.

ü Sunumlar için kongre salonlarında projeksiyon makineleri, bilgisayar, vb araçlar ve gereçler mevcut olacaktır.

ü Sunum dosyalarının dijital bir kopyası, oturum başlangıç saatinden en az 15 dakika önce kontrol edilmeli ve salonda görevli kişiye teslim edilmelidir.

ü Kongremize bildiri gönderimi elektronik posta ile sağlanacaktır. Elektronik ortamda gönderim için sbbcongress@usak.edu.tr adresine mail atmanızı önemle rica ederiz. Kurumsal iletişim mail adresimizden tarafınıza dönüş olmadığı takdirde;

+90 (543) 356 43 61

nolu telefondan iletişim sağlayabilirsiniz.

ü Bildirilerinizi göndermeden önce bildirinizin son kontrolünü dikkatli yapmanız önerilir. Online olarak gönderilen aynı şekilde dijital kitap haline getirileceği için yazım ve imla hatalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm yazım hatalarından yazar sorumludur.

ü Kabul edilen bildiriler kabul mektubu gönderimi gerçekleştikten sonra kongremizin kuralları kapsamında geriye çekilebilir fakat herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

ü Bildiriler gönderilirken Word ve PDF olarak iki ayrı formatta düzenlenip gönderilmelidir.

Usak University

2nd International Congress on Medical Sciences and Biotechnology